1 den
v hotelu
Radun

26
3

V klidné a tiché Bílé čtvrti leží nad Luhačovickou plovárnou hotel Radun. Zatímco jinde je zastavený čas známkou zastaralosti, zde je velkou devizou a luxusem, díky kterému poznáte atmosféru, jaká zde vládla za první republiky. V té době sem jezdila Nataša Gollová nebo Ljuba Hermanová, dnes si noblesu a péči vyzkoušely Valerie a Ilona.

Před hotelem nás vítá lehký jarní deštík, v hotelu zase usměvavá recepční. Hned při vstupu na vás v Radunu dýchne zvláštní atmosféra, díky které víte, že se tu budete cítit dobře a že si výborně odpočinete.

Protože jsme ještě nesnídaly, přesouváme se hned do restaurace, kde se podává hotelová snídaně. Díky proskleným plochám se můžeme se šálkem výborné kávy v ruce dívat, jak lehce prší. Deštivá atmosféra nám totiž dneska vůbec nevadí, protože se chystáme do Prožitkového klubu. Kromě finské sauny, masáží a perličkové koupele si v Prožitkovém klubu vychutnáváme také čaj z luhačovských bylinek a relax na vodní posteli. Lenošivé dopoledne strávené s knížkou je přesně to, co tohle počasí vyžaduje.

Na oběd se vracíme zpátky do restaurace. Protože je Radun vyhlášen skvělou gastronomií, jsme zvědavé, co se bude dnes servírovat. Naše očekávání splnil dnešní oběd přímo na výbornou – krémová cibulová polévka s liškami a hanger steak s rustikálními hranolky následovala výborná domácí žemlovka, vše servírováno s profesionalitou, ochotou a úsměvem.

Po obědě nás čekala procházka k prameni Aloisky, který je přímo nad hotelem, protože v Luhačovicích prameny prostě vynechat nemůžete. Pak jsme si daly kávičku na terase před hotelem a připojily se ke skupině, kterou majitel Marek Nesázal prováděl hotelem a vyprávěl o jeho architektuře a historii.

Krásně elegantní a jednoduše příjemný den v hotelu Radun jsme završily večerem u klavíru. Díky majitelům Janě a Markovi Nesázalovým se v Radunu podařilo vytvořit oázu klidu, která dokáže připomenout, že na světě ještě existuje úcta a noblesa připomínající ideály první republiky.

 

Čtěte také další články z Radunu: Lukáš Bakalík – Kávu jsme vybírali rok nebo Radun zve na prohlídky interiéru.

 

 


<< Zpátky na blog