1 den
v hotelu
Vega

16
1

1 den v hotelu …  Hotel Vega ***s Luhačovice

Život lázeňského povaleče není nic pro vás? Potom byste měli objevit kouzlo hotelu Vega v Luhačovicích. V létě je to ideální východiště turistických tras i cyklistických trailů, v zimě zase provětráte běžky a při dobrých podmínkách můžete zkusit třeba snowtubing. Jeden den v hotelu Vega si užili také Míša s Markem. Jak se jim na Veze líbilo? 

Po ránu si dáváme pořádnou snídani jako základ – míchaná vajíčka, sýry, šunka, ovoce a zelenina, jogurt s cornflakey, kafe, džus… Taky si z hotelových snídaní nemůžete vybrat a ochutnáte všechno? Dneska si to můžeme dovolit, protože nás čeká spousta pohybu.

Wellness a sport v jednom

Po snídani jdeme objevovat hotelové sportovní a wellness centrum a na zahřátí začínáme squashem. Já jsem ve squashové hale poprvé a je to na mě docela vidět, což Marka samozřejmě velmi baví. Bojuji statečně, ale po deseti zkažených podáních se bojím, že to asi nebude moje disciplína. Kromě squashové haly tu jsou také posilovací stroje, běžecký pás, rotopedy, činky a spousta dalšího nářadí. Kdyby bylo teplo, určitě bychom vyzkoušeli taky venkovní putting green, tenisové kurty nebo badminton. Protože ale venku mrzne, dáváme si raději finskou saunu a venkovní sporty s chutí odsouváme na léto. Po sauně ještě pár temp v bazénu a je čas vyrazit na procházku.

Horké nápoje na promrzlé kosti

Na recepci si půjčujeme hole na nordic walking a vyrážíme na obědovou procházku. Z hotelu do centra města je to něco okolo pěti kilometrů, pěší trasa vede kolem krásné Luhačovické přehrady, kde se v létě dá výborně bruslit na in – linech. Po obědě na lázeňské kolonádě se trochu promrzlí vracíme zpátky na Vegu. Tady na nás čekají horké drinky, které z nás zimu určitě vyženou. Dávám si dezertní punch s kokosovým pyré a horkým rybízovým džusem se šlehačkou, Marek zase ovocný čaj s pomeranči, a užíváme si zasloužený odpočinek v hotelové kavárně. Před večeří ještě stihneme vířivku, kam nám servírují šampaňské. Za okny se pomalu smráká a nad Vegou se roztahují zimní červánky. Náš den v hotelu Vega končí romantickou večeří. Abychom ochutnali to nejlepší, vybíráme si z jídelního lístku vítězná jídla dvou ročníků Food Festivalu.

Čtěte také: 1 den v hotelu Augustiniánský dům >>>

 

Míša je projektovou manažerkou, Marek pracuje jako asistent. Oba dávají přednost sportovní dovolené před vyleháváním na rozpálených plážích. 

 


<< Zpátky na blog