Ballerine
Avon
Pochod

27
4

Screenshot 2015-04-27 14.48.21

Zlínský region má bohatou baletní historii a spousta žen (maminek) tento umělecký obor postrádala pro své děti. Proto jsme se v srpnu loňského roku rozhodli založit ve Zlíně Baletní školu Ballerine pod vedením Vlaďky Podlezové. Sama absolvovala Baletní školu pro děti Brno, Taneční konzervatoř v Brně, ale také Baletní školu I.V. Psoty při Národním divadle Brno. Účinkování v představeních Broučci, Prodaná nevěsta, Gisele, Jana z Arku a dalších mnohých inscenacích jen dokreslují její nesporné kvality.

 

Během půlročního působení baletní školy v 54. budově továrního areálu Svit ve Zlíně jsme zaznamenali velký zájem z řad veřejnosti. K dnešnímu dni navštěvuje školu 50 dětí, které prošly talentovými zkouškami. Mezi naše žáky patří i Barbora Solanská, či Veronika Leová, které jsme důkladně v podzimních měsících připravovali na studium Taneční konzervatoře v Brně, kde posléze úspěšně složily talentové zkoušky a byly přijaty.

 

Za dosavadní úspěch považujeme kromě výše zmíněného i spolupráci s Golden Apple Cinema při projekcích přímých přenosů baletních inscenací, jakými jsou například Bajadéra, Louskáček, Labutí jezero, Romeo a Julie,  kde naše žákyně před začátkem představení vystupují s krátkým programem, který je vždy odměňován bouřlivým a hlasitým potleskem.

 

V únoru letošního roku už jsme uspořádaly naši první baletní benefici na podporu školy. Účast byla naprosto úžasná, během 3 dnů jsme vyprodaly Malou scénu ve Zlíně s kapacitou 320 míst. V dubnu jsme absolvovaly nejprestižnější celostátní soutěž v klasickém tanci pro amatérské baletky a tanečníky Pardubická arabeska, kde se naše talentované žačky Klára Hanáková a Julie Bruštík umístily na krásném 14. a 15. místě. Chystáme se také na další soutěž – tentokrát v rámci  Moravia talent v oboru tanec. Mimo soutěže jsme stále častěji zvány na různá vystoupení firem, či v rámci velkých zajímavých akcí s tradicí, např. Dance festival Zlín, Den Země Staré Město, Filipojakubská noc v Sazovicích, Běh pro Avon Luhačovice Dětský den pro Kovárnu Viva Zlín, Zlínský filmový festival, Hudební akademie Václava Hudečka v Luhačovicích apod.

 

Naším cílem je vychovat budoucí profesionální baletky, které budou dělat radost nejen svým rodičům, naší škole, ale především budou předávat krásu klasického baletu divákům. Oceňujeme všechny možnosti vystoupení, abychom našim žačkám daly šanci prezentovat to, co se v Ballerine naučily.

Petra Benešová


<< Zpátky na blog