Rozjeď—
te to
s BIFU

24
4

Standa Duháň: Mezi zákazníky rozdíly neděláme

Za dveřmi nenápadného domu u luhačovského nádraží se skrývá malý cyklistický zázrak – prodejna a půjčovna kol BIFU Luhačovice, která na první pohled zaujme neobvyklou atmosférou. Na ten druhý pak učaruje svou filozofií a přístupem k zákazníkům.  Duší i tělem obojího je Standa Duháň, kterého tu můžete zastihnout téměř neustále.

 

V Luhačovicích působíš už deset let. Jaké byly začátky?

Kola jsem spravoval už při práci ve zbrojovce. Když někdo potřeboval něco spravit, hodil jsem si kolo do auta, po práci ho spravil a druhý den přivezl zase zpátky. Když jsem se tomu chtěl věnovat víc, pronajal jsem si 50 metrů čtverečních v bývalé keramické dílně. Po roce už jsme měli otevřeno po celý den.

 

Při tom jsi pořád pracoval ve zbrojovce?

No jasně. Ráno do práce, po práci do dílny, k tomu nějaké papírování a podobně. Jel jsem denně dvacet dva hodin v kuse. Pak jsem měl autonehodu, ve zbrojovce se to zrovna lámalo s personálem, tak jsem se na to vykašlal a šel dělat kola. Dnes už to je vážně deset let.

IMG_2864  IMG_2872

Dneska už jsi trochu zvolnil tempo?

Musel jsem se naučit delegovat. Díky tomu nejsem uštvaný a každý den se do práce těším. Kromě mě tu pracují dva technici a prodavačka, která se stará o zákazníky. Je to sice super, ale na druhou stranu už si nejedu na svoje triko, ale mám zodpovědnost nejen za firmu, ale také za svoje zaměstnance.

BIFU Luhačovice  IMG_2893

Abyste se neztratili v zástupech konkurence, děláte spoustu věcí jinak…

Děláme věci tak, jak nám připadají správné. Máme ke všem osobní přístup a mezi zákazníky neděláme rozdíly, ať už si jdou koupit kolo za deset nebo za sto tisíc. Protože ani jedno není malá investice, nabízíme kompletní servis i privátní nákup pro ty, kteří nemají čas v době, kdy máme otevřeno. Navíc zajišťujeme 100% mobilitu. To mimo jiné znamená, že jeden náš zákazník jezdil v loni 6 týdnů na našem testovacím kole, než nám vyreklamovali jeho stroj. Zaměřujeme se také na děti. Právě teď chystáme dětskou dráhu přímo u obchodu, aby se tu mohly bezpečně vyřádit.  Vypadá to ale, že to děláme dobře, protože k nám hodně zákazníků jezdí pravidelně z daleka.

BIFU Luhačovice  IMG_2890

A tvůj tajný tip na to, jak to dělat dobře?

Základem je mít pokoru k tomu, co děláme. Nepřevádíme svou práci na peníze, ale spíše na spokojené zákazníky, kteří se k nám rádi vracejí.


<< Zpátky na blog