Sport
Hotel
Vega

4
3

V dubnu bude na Veze Kettlebell camp. O co jde?

Jedná se o aktivní víkend plný pohybu, tentokrát s nástroji Kettlebel, nebo-li také „dělová koule“ což je vlastně činka ve tvaru dělové koule s madlem, jejíž historie sahá až do 18. století ruského carství. Cvičení s kettlebellem je jednoduché a přesto velmi účinné – pomocí několika málo cviků tě bude udržovat štíhlého a silného. Cvičením s ním posiluješ flexibilitu, sílu a přitom ještě spaluješ tuky.

Už jste u vás podobný sportovní víkend měli?

Vlastně měli, v loňském roce jsme se stejným fitness studiem pořádali pohybový víkend, tehdy na téma TRX. Tato metoda proletěla celým světem jako novinka, kterou vyvinuly americké armádní jednotky a teď ji cvičí všichni vrcholoví sportovci.

Vypadá to, že hotel Vega bude v roce 2015 docela v pohybu. Co chystáte za novinky?

To teda budeme! (smích) Trend dnešní doby je zdravý životný styl, a protože rok 2015 je přelomový a je nakloněný výzvám, rozhodli jsme se zapojit do našeho hotelu programy zaměřené právě na sportovní aktivity a osobní rozvoj. Již v letošní nabídce pobytů je pobyt, který nazýváme „Vegáčský víceboj“ aneb pobyt plný pohybu, kde jsme si pro hosty nachystali disciplíny (cykloturistika, pěší turistika, plavání nebo běh) ve kterých musí jedinec dosáhnout předem daný cíl. Dle svých zkušeností si může navolit tolik disciplín, kolik chce a tak jeho pobyt může mít různou náročnost. Dále však chystáme běžecké training pobyty, kde vás trenér naučí správné techniky nejen správného běhu, ale také úpravy životosprávy aj.

Dále bychom chtěli aktivovat Jóga pobyty, které by byly vhodné jak pro začátečníky nebo i pro ty, kteří v józe chtějí najít něco nového. Taktéž i pobyty s výukou tenisu a to jak pro děti tak dospělé.

Díky přírodě a prostředí, které hotel obklopuje, jsou tyto pobyty výzvou pro všechny, kdo potřebují v životě něco dělat a nedokáží chvíli posedět na jednom místě. Také pro ty, kteří se do teď báli se do nějaké aktivity pustit. Rok 2015 je čas změn, a já za sebe říkám – do toho!

Jak vybíráte trenéry, lektory a kouče pro tyto víkendy?

Jednoduše, spokojíme se s těmi nejlepšími (smích). Hledáme hlavně v regionu, tak abychom podpořili místní podnikatele, kteří se velmi aktivně těmto sportům věnují i ve svém pracovním životě a navíc jsou ochotní se ve svém dalším čase věnovat našim hostům. Samozřejmě musí mít za sebou dobré výsledky, a prostě, musí být nejlepší!

Pro koho budou sportovní víkendy určeny – pro zdatné sportovce nebo i pro rodiny s dětmi?

Pobyt, který nás čeká za dva měsíce, tedy Kettlebells camp je vhodný pro všechny, kteří se sebou chtějí něco dělat a neví jak začít, je vhodný také pro osoby s nadváhou. Mohou to být začátečníci, pokročilí nebo kdokoliv, kdo již nějakou metodou cvičí a chce si svůj obzor rozšířit dál.

Jóga pobyty jsou specifické zase pro klientelu, která chce přinést do svého nitra klid a rovnováhu. Jóga je to pro ty, kteří na sebe chtějí nechat volně působit energii okolní přírody a zahnat pryč únavu.

Pro rodiny s dětmi může být vhodný například právě pobyt s tenisovou průpravou, nebo běžecký training pobyt. Samozřejmě je to velmi individuální a záleží na každém jednotlivci.

 


<< Zpátky na blog