Kovo—
zoo
REC Group

20
6

Ve vysoké trávě se něco šustne a z vrbového houští se na tebe upírá pohled lesklých očí. Tiché vrznutí a už vidíš jen tlapy levharta mizejícího mezi keři. Zdálo se ti to nebo je opravdu živý? I taková je Kovozoo, která se skrývá v zahradě Ekolandu hlídané majákem Šrotíkem.  Ve Starém městě u Uherského Hradiště potkáte nejen levharty, opice, tygry a bizony, ale také delfína, žirafu nebo supa. Zvířátka v téhle zoo jsou ale trochu zvláštní. Nevyleká je žádný hluk, můžete si je hladit nebo se na ně dokonce posadit a krmit je můžete, čím chcete. Jedno vedle druhého jsou totiž kovová.

Kovozoo Rec GroupKovozoo Rec Group

Proč zvířátka z kovu? 

Kovozoo vznikla proto, aby malým dobrodruhům i zkušeným dospělým ukázala, jak úžasné věci mohou vznikat z nepotřebného odpadu. Tak tu z rezavých šroubků, pružin, koleček a plechovek vznikají zvířata téměř podobná svým živým předlohám. Nohy mají nakročené k pohybu, jen se protáhnout a vyrazit na lov po zahradě Ecolandu, kde se tohle malé safari skrývá ve stínu štíhlých bříz.

IMG_2383Kovozoo Rec Group

 

Každému zvířecímu obyvateli vdechly život ruce dospělé i dětské, které strávily dlouhé hodiny veselým tvořením v místní kovové porodnici. Výsledkem je více než 80 zvířat, které dnes můžete v Kovozoo obdivovat. Ale pozor, nechoďte k šelmám moc blízko. Co když se jen tváří, že jsou kovové?


<< Zpátky na blog