Martina
Dlabajová
Avon

20
4

Patronkou letošního Avon Pochodu Luhačovice se stala žena, která své zkušenosti uplatňuje v Evropském parlamentu, kde se zabývá otázkami zaměstnávaní mladých, rozvoje řemesel a podpory malých a středních podniků. Martina Dlabajová je sice téměř pořád na cestách, udělala si ale chvilku, aby nám řekla, jak u toho stíhá pečovat o své zdraví  a proč je dobré přijít na Avon Pochod.

 

Martino, jako poslankyně Evropského parlamentu cestujete mezi Bruselem, Štrasburkem, Prahou, Zlínem a dalšími městy v republice. Jak vypadá Váš denní program? A máte při tom všem čas sama na sebe?

Nevím, jestli zrovna můj kalendář je ukázkou zdravého životního stylu J Jsem skutečně pořád na cestách nebo v plném pracovním zápřahu, takže chvilky pro sebe spíše kradu. Přesto jsem brzy pochopila, že jen člověk zdravý a odpočinutý může podávat dobré výkony a být společnosti nějak prospěšný. Pár dní relaxace a aktivního odpočinku doporučuji každé zaměstnané ženě, i sama sobě.

 

V pracovním shonu ženy často zapomínají také na prevenci a pravidelné lékařské prohlídky, ať už jde o zubaře, dermatologa nebo mamograf. Myslíte, že je tato prevence důležitá?

Není důležitější věci, než je naše zdraví! Kontroly u lékaře jsou samozřejmě důležité, ale nejlepší prevencí je žít zdravě a aktivně. Nevystavovat své tělo zbytečnému riziku a pečovat o ně s láskou. A nebát se navštívit lékaře už při prvním podezření, že není něco v pořádku. Odkládání má často fatální následky.

 

Avon Pochod v Luhačovicích je symbolem boje proti rakovině prsu a upozorněním na nezbytnost prevence tohoto onemocnění. Proč jste se rozhodla podpořit Avon Pochod v Luhačovicích?

Avon pochod je skvělým příkladem, jak bořit tabu ve společnosti přirozeným a kultivovaným způsobem. Jsem ráda, že vás mohu podpořit a přidat se k růžovému pochodu za zdraví žen. Rakovinu můžeme porazit jen svým zodpovědným přístupem, prevencí a osvětou.

 

Budou se s Vámi moci účastníci pochodu na akci potkat?

Určitě! Nedávám akcím žádné formální záštity, jde mi o osobní podporu a účast. Takže se uvidíme na startu v růžovém Avon tričku. Už se moc těším a děkuji za pozvání.

MD_Avon_triÄŤko_2015mini

 

 

 


<< Zpátky na blog