Distillery
Land

15
9

Distillery Land ve Vizovicích je místem, které byste jako milovníci a obdivovatelé slivovice rozhodně měli navštívit. Bezpečně tady totiž ví, jak dělat dobrou slivovici – tu první tady vyrobili před více než 120 lety. Distillery Land je součástí areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Kromě polic plných lahví valašského penicilinu tady mají také pěstitelskou pálenici, provoz egalizace s obřími sudy, stáčírnu a hlavně degustační místnost.

Rudolf Jelínek Vizovice Rudolf Jelínek Vizovice

Kromě samotných ukázek pálení slivovice tu je také malé muzeum, kde si velmi pěkně pohráli s historií firmy. Mezi historickými plakáty o tom, jak zdravá slivovice je, tu najdete třeba speciální šuplátka, ve kterých se skrývá všech 16 ingrediencí Luhačovické bylinné. Ta vznikala jako lokální odpověď na Becherovku a podle zadání měly být všechny ingredienci místní. Díky tomu tady voní andělika, lékořice a máta, ale taky pomerančová kůra. Protože pomeranče jsme na Valašsku růst ještě neviděli, museli tuto ingredienci autoři určitě propašovat do receptury tajně. Uvidíte tady ale taky speciální dřevěné bedny s koženými pásky uvnitř, ve kterých se slivovice přepravovala za oceán v dobách, kdy na světě ještě nic netušili o europaletách. Každá jedna lahev měla v této přepravce své vlastní místo vystlané slámou. Doručení takového pokladu z Valašska do světa muselo být velmi příjemným zážitkem.

  Rudolf Jelínek Vizovice IMG_5119

U Jelínka ročně sklidí až 500 tun ovoce ve vlastních sadech, ostatní pak dovážejí ze zahraničí, aby mohli vyrábět slivovici, hruškovici, meruňkovici, jablkovici, třešňovici,…. Voňavé aroma destilátů se line celým areálem a zve k ochutnávce a k zamyšlení nad tím, jak pěkně je Vizovicích u sklénky. Přijít ochutnat můžete na některé z exkurzí nebo si vyzkoušet přímo degustační zkoušky. Podrobné info i s nabídkou všeho možného najdete na webu Rudolfa Jelínka.

Rudolf Jelínek Vizovice  Rudolf Jelínek Vizovice

 


<< Zpátky na blog